KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15811003

nr 1581 1003

Gregory Robinson

(1876-1967), Storbritannien

Bärgningen av "HMS Howe" i Ferrol, Spanien 1893 under ledning av kapten Wilhelm Edlind, Neptunbolaget (Neptune Salvage Company). Signerad, Ferral -93. Akvarell och täckvitt, bildmått: 25,5x53 cm, yttermått inklusive ram: 46x75 cm

Gregory Robinson, målare född 1876, död 1967.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 27 november 2023
kl 18:23:37

26/11 10:25:18 1      Vinnande bud

Gregory Robinson

Läs mer om Gregory Robinson