KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16915338
nr 1691 5338
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Signerad, komposition. Akvarell, bildmått: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 36x29
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:21:00
Göran Strååt
Läs mer om Göran Strååt