KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11687180
*
nr 1168 7180
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Akvarell, "Solglitter V Lagnö, Stockholms Skärgård, 1977. 45x31 cm
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 19:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 19:21:02
1
1.500 kr
12/3 19:39:32
2
1.700 kr
12/3 19:48:35
1
Vinnande bud
12/3 19:50:09
3
2.200 kr
12/3 19:50:09
1
(budbetjänt)
12/3 19:52:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran hahne stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Hahne
nr 1168 7180
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Akvarell, "Solglitter V Lagnö, Stockholms Skärgård, 1977. 45x31 cm
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 19:21:02 | 1 | 1.500 kr |
| 12/3 19:39:32 | 2 | 1.700 kr |
| 12/3 19:48:35 | 1 | Vinnande bud |
| 12/3 19:50:09 | 3 | 2.200 kr |
| 12/3 19:50:09 | 1 | (budbetjänt) |
| 12/3 19:52:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran hahne stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



