ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8692452
*
nr 869 2452
WATERCOLOUR (F)
Evy Låås (1923-1999), vase, stämpelsign. signature a tergo, sheet: 36x50,
Evy Låås (1923-1999), blomvas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 36x50
Droit De Suite
Estimate:
400
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 13 2014
at 19:05:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 03:42:04
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller blomstervas blomvas evy låås på baksidan stämpelsign vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
WATERCOLOUR (F)
nr 869 2452
WATERCOLOUR (F)
Evy Låås (1923-1999), vase, stämpelsign. signature a tergo, sheet: 36x50,
Evy Låås (1923-1999), blomvas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 36x50
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 400 |
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday January 13 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/1 03:42:04 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller blomstervas blomvas evy låås på baksidan stämpelsign vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



