KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12376139
nr 1237 6139
Erland Melanton
(1916-1968), Sverige
Akvarell, Sydländskt hamnmotiv. Signerad, daterad -48. Ca 23x40 cm
Erland Melanton, svensk målare och grafiker född i Arvika 1916, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:23:37
21/2 14:42:10
Erland Melanton
Läs mer om Erland Melanton