KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14554064
*
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:43:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 22:46:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 22:46:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk mÃ¥lare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



