ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9669153
*
nr 966 9153
WATERCOLOUR
archipelago scene, signerad A. B-k, 1896, 27x47,
skärgårdsmotiv, signerad A. B-k, 1896, 27x47
Estimate:
400
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday June 8 2015
at 20:10:01
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/6 20:09:01
1
150 kr
8/6 11:32:57
2
250 kr
8/6 12:23:58
3
1.100 kr
8/6 18:53:49
4
350 kr
8/6 18:53:49
3
400 kr (Robot)
8/6 19:36:05
4
500 kr
8/6 19:36:05
3
600 kr (Robot)
8/6 19:53:07
5
800 kr
8/6 19:53:07
3
900 kr (Robot)
8/6 19:53:56
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller b-k skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
-
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 20:58
*
WATERCOLOUR
Läs om budbetjänten
nr 966 9153
WATERCOLOUR
archipelago scene, signerad A. B-k, 1896, 27x47,
skärgårdsmotiv, signerad A. B-k, 1896, 27x47
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1200 |
| Auction date: |
Monday June 8 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/6 20:09:01 | 1 | 150 kr |
| 8/6 11:32:57 | 2 | 250 kr |
| 8/6 12:23:58 | 3 | 1.100 kr |
| 8/6 18:53:49 | 4 | 350 kr |
| 8/6 18:53:49 | 3 | 400 kr (Robot) |
| 8/6 19:36:05 | 4 | 500 kr |
| 8/6 19:36:05 | 3 | 600 kr (Robot) |
| 8/6 19:53:07 | 5 | 800 kr |
| 8/6 19:53:07 | 3 | 900 kr (Robot) |
| 8/6 19:53:56 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller b-k skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20 -
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 20:58



