KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17281028

nr 1728 1028

Anna Gardell-Ericson

(1853-1939), Sverige

Visby ringmur. Signerad. Akvarell, 17x35 cm, yttermått inklusive ram: 32x50 cm

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 29 september 2025
kl 19:18:54

29/9 19:13:54 1      Vinnande bud
29/9 19:14:25 1      justering av budtak

  • Klassiska
  • 29 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Anna Gardell-Ericson

Läs mer om Anna Gardell-Ericson