KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13956092
nr 1395 6092
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodanöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
måndag 3 maj 2021
kl 20:17:54
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind