KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 8271148
*
nr 827 1148
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Hos häxan i Provence", 10/50, motivets mått: 23 x 17 ca
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2013
kl 19:59:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:25:30
1
150 kr
16/5 10:58:43
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Eva Stockhaus
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
nr 827 1148
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Hos häxan i Provence", 10/50, motivets mått: 23 x 17 ca
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/5 20:25:30 | 1 | 150 kr |
| 16/5 10:58:43 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



