ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 2357185
*
nr 235 7185
Pigtittare
(saknar spegel)
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 09:43:51
1
100 kr
28/4 15:09:11
2
200 kr
28/4 15:51:38
3
200 kr
28/4 15:54:30
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:10
*
Pigtittare
nr 235 7185
Pigtittare
(saknar spegel)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 09:43:51 | 1 | 100 kr |
| 28/4 15:09:11 | 2 | 200 kr |
| 28/4 15:51:38 | 3 | 200 kr |
| 28/4 15:54:30 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:10



