Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 12409431



*

nr 1240 9431


Bordslampfot

Tilgman Keramik. Signerad MZ (Marian Zawadzki), 1962, Höjd: 60


Kondition: skadad plastsockel

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 mars 2019
kl 20:07:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/3 00:01:56 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor marian zawadzki tilgman keramik tilgmans keramik
  • 8207 Bordslampa
    1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:39
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:24
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:37
  • 8255 Bordslampfot
    mässing. Höjd: 57 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:55
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53




Ladda ner broschyr