KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6561642
nr 656 1642
Skulptur
nysilver, signerad, häst med ryttare, höjd: 21
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 13 september 2010
kl 17:45:05
500 kr
700 kr
600 kr
700 kr
1.300 kr
6
850 kr
6
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.