KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14654008

nr 1465 4008

Lorenzo Quinn

(f. 1966), Italien

Skulptur, "La Mano de Dios". Signerad, numrerad 568/999, daterad 1999. Patinerad konstmassa så kallad kallbrons, stensockel. Längd: 35cm. Höjd: 22cm

Lorenzo Quinn, spansk-amerikansk skulptör född 1966.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 2 maj 2022
kl 19:43:06

1/5 22:13:34 1      Vinnande bud

Lorenzo Quinn

Läs mer om Lorenzo Quinn