KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17298132
*
nr 1729 8132
Ingrid Herrlin
(f. 1932), Sverige
Skulptur, Väska. Signerad. Keramik. Längd: 50 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 32 cm
Kondition: skadad
Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i Båstad.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2025
kl 20:11:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 21:58:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingrid Herrlin
Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i Båstad.
Läs mer om Ingrid Herrlin
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingrid herrlin keramik konsthantverk skulptur svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige väska
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:19
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10
*
Ingrid Herrlin
Kondition: skadad
Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i Båstad.
Läs mer om Ingrid Herrlin
nr 1729 8132
Ingrid Herrlin
(f. 1932), Sverige
Skulptur, Väska. Signerad. Keramik. Längd: 50 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 32 cm
Kondition: skadad
Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i Båstad.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/10 21:58:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingrid Herrlin
Ingrid Herrlin, svensk keramiker född i 1932 och verksam i BÃ¥stad.Läs mer om Ingrid Herrlin
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingrid herrlin keramik konsthantverk skulptur svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige väska
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:19 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10



