KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17223158
*
nr 1722 3158
Skulptur
Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Längd: 22 cm, höjd: 15 cm
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2025
kl 18:15:36
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:58
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:47
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
*
Skulptur
nr 1722 3158
Skulptur
Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Längd: 22 cm, höjd: 15 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:58 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:10 -
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:47 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56



