Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6647052



*

nr 664 7052


Skulptur

keramik, tjur, design Tom W. , längd: 37, höjd: 20


Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2010
kl 19:42:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/10 10:50:04 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 25 okt

Stengods & Fajanser

På Tema Stengods & Fajanser samlar vi företrädelsevis skandinaviskt 1900-tals stengods och fajanser av Wilhelm Kåge, Stig Lindberg, Åke Holm, Bernt Friberg, Lisa Larson, Gunnar Nylund, Carl-Harry Stål ...



Läs mer om Stengods & Fajanser
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur tjur tom w
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:31




Ladda ner broschyr