KONST / Litografier / Mapp 12948487
*
nr 1294 8487
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 20:53:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 20:36:51
1
700 kr
2/12 20:20:44
2
1.000 kr
2/12 20:46:23
3
1.000 kr
2/12 20:46:23
2
1.000 kr (Budbetjänt)
2/12 20:46:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Acke Oldenburg
nr 1294 8487
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 20:36:51 | 1 | 700 kr |
| 2/12 20:20:44 | 2 | 1.000 kr |
| 2/12 20:46:23 | 3 | 1.000 kr |
| 2/12 20:46:23 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 2/12 20:46:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



