KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Fotografi 13126053
nr 1312 6053
Leif-Erik Nygårds
(f. 1939), Sverige
Fotografi, Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signerad, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69,5 cm, oramat löst blad. Inköpt direkt av fotografen
Leif-Erik Nygårds, svensk fotograf, född 1939.
måndag 9 mars 2020
kl 20:57:36