KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15443334
nr 1544 3334
Osep Maidanjuk
(1886-1961), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Kolåsen. Signerad, daterad -36. Olja på pannå, 12x17 cm, yttermått inklusive ram: 21x27 cm
Osep Maidanjuk, rysk-svensk målare född 1886 i Kamjanets-Podilskyj, Ukraina, död 1961.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 maj 2023
kl 20:55:49
29/5 18:00:50
Osep Maidanjuk
Läs mer om Osep Maidanjuk