KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257250
nr 1425 7250
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 48x30, yttermått inklusive ram: 58x41 cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:10:11
1.500 kr