KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732041
*
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 18:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 17:45:40
1
3.400 kr
18/1 18:22:38
2
3.000 kr
18/1 18:22:38
1
3.200 kr (Budbetjänt)
18/1 18:23:59
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Willie Weberg
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/1 17:45:40 | 1 | 3.400 kr |
| 18/1 18:22:38 | 2 | 3.000 kr |
| 18/1 18:22:38 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 18:23:59 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



