KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13207399
*
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 19:55:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 21:04:07
1
350 kr
19/4 02:37:47
2
250 kr
19/4 02:37:47
1
300 kr (Budbetjänt)
19/4 02:38:04
2
400 kr
19/4 16:22:56
1
450 kr
20/4 18:27:10
3
500 kr
20/4 19:50:56
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Werner Janson
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Läs om budbetjänten
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 21:04:07 | 1 | 350 kr |
| 19/4 02:37:47 | 2 | 250 kr |
| 19/4 02:37:47 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 19/4 02:38:04 | 2 | 400 kr |
| 19/4 16:22:56 | 1 | 450 kr |
| 20/4 18:27:10 | 3 | 500 kr |
| 20/4 19:50:56 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



