KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16327119
nr 1632 7119
Valdemar Mohed
(1902-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 29, väg i sommarlandskap. Olja på duk: 53x71 cm, yttermått inklusive ram: 71x90 cm
Valdemar Mohed, född 1902, i Nyköping, död 1958 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 juli 2024
kl 20:31:38
4/7 16:13:20
Valdemar Mohed
Läs mer om Valdemar Mohed