KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17297126
nr 1729 7126
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad daterad -61, abstrakt. Olja på pannå, 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 20:21:31
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Uno Svensson
Läs mer om Uno Svensson