KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13881001

nr 1388 1001

Ulf Trotzig

(1925-2013), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad. Inköpt på Galleri Bertil Lindqvist i Arkelstorp, utanför Kristianstad. Olja på duk, ca 102x92 cm, yttermått inklusive ram: ca 104x94 cm

Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.

Utrop:

25.000 kr

Såld:

31.000 kr

måndag 29 mars 2021
kl 19:50:23

     15.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)

  • Klassiska
  • 29 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ulf Trotzig

Läs mer om Ulf Trotzig