KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656581
nr 1365 6581
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, "Hamnparti Lidingö". Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 33x46 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:45:33
7/12 18:12:30