KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217098
*
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 19:26:18
1
600 kr
17/5 19:12:20
2
350 kr
17/5 19:12:20
1
400 kr (Budbetjänt)
17/5 19:12:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Tore Nyberg
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Läs om budbetjänten
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/5 19:26:18 | 1 | 600 kr |
| 17/5 19:12:20 | 2 | 350 kr |
| 17/5 19:12:20 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 19:12:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



