KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757199

nr 1275 7199

Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige

Oljemålning, Grind. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 31x45 cm

Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:16:52

15/9 20:43:46 1      Vinnande bud

Tor Hörlin

Läs mer om Tor Hörlin