KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933015
*
nr 1193 3015
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 18:48:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 16:19:19
1
Vinnande bud
16/7 17:50:44
2
500 kr
16/7 17:50:44
1
600 kr (Budbetjänt)
16/7 17:53:00
2
700 kr
16/7 17:53:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Läs mer om Thure Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wahlström
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Thure Wahlström
nr 1193 3015
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/7 16:19:19 | 1 | Vinnande bud |
| 16/7 17:50:44 | 2 | 500 kr |
| 16/7 17:50:44 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 16/7 17:53:00 | 2 | 700 kr |
| 16/7 17:53:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.Läs mer om Thure Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wahlström
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



