KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077236
*
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 18:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 11:56:42
1
200 kr
5/7 18:17:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/7 11:56:42 | 1 | 200 kr |
| 5/7 18:17:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



