KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719107
nr 1471 9107
Svante Bergh
(1885-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 65x53cm, yttermått inklusive ram: 79x68cm
Svante Bergh, svensk målare född 1885 i Malmö, död 1946 i Malmö.
Utrop:
800 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:26:24
Svante Bergh
Läs mer om Svante Bergh