KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908302
nr 1490 8302
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1963, "Karlevikvarnen från Alvaret, Öland". Olja på pannå, 15x55 cm, yttermått inklusive ram: 28x68 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 september 2022
kl 20:16:07
18/9 13:41:40
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon