KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155329
nr 1715 5329
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Kvinna vid öppen spis. Signerad. Olja på duk, 88x67 cm, yttermått inklusive ram: 100x79 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 20:28:00