KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614331
*
nr 1361 4331
Simon Sörman
(1905-1963), Sverige
Oljemålning, "lugnt vatten". Signerad, daterad 41. Olja på pannå, 36x54cm
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 18:05:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:44:05
1
100 kr
22/11 22:10:25
2
200 kr
23/11 10:33:32
2
Vinnande bud
23/11 16:53:05
3
200 kr
23/11 16:53:05
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simon sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Simon Sörman
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Läs om budbetjänten
nr 1361 4331
Simon Sörman
(1905-1963), Sverige
Oljemålning, "lugnt vatten". Signerad, daterad 41. Olja på pannå, 36x54cm
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 17:44:05 | 1 | 100 kr |
| 22/11 22:10:25 | 2 | 200 kr |
| 23/11 10:33:32 | 2 | Vinnande bud |
| 23/11 16:53:05 | 3 | 200 kr |
| 23/11 16:53:05 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simon sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



