KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114188
nr 1411 4188
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 53x63, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:17:27
Folke Wilhelmson Berg
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg