KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12408282

nr 1240 8282

Ruben Wallström

(1888-1953), Sverige

Oljemålning, Ruben Wallström, blomsterstilleben. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 35x32 cm

Ruben Wallström, svensk konstnär född 1888, död 1953 .

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 11 mars 2019
kl 20:20:45

5/3 17:36:42 1      100 kr
11/3 19:44:57 2      Vinnande bud

Ruben Wallström

Läs mer om Ruben Wallström