KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12408282
nr 1240 8282
Ruben Wallström
(1888-1953), Sverige
Oljemålning, Ruben Wallström, blomsterstilleben. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 35x32 cm
Ruben Wallström, svensk konstnär född 1888, död 1953 .
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 mars 2019
kl 20:20:45
5/3 17:36:42
100 kr
11/3 19:44:57
Ruben Wallström
Läs mer om Ruben Wallström