KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846508

nr 1384 6508

Rolf Börjesson

(1929-1996), Sverige

Oljemålning, Signerad, kvinna. Olja på duk, 63x32cm, yttermått inklusive ram: 71x40cm

Rolf Börjesson, svensk tecknare och grafiker född 1929 i Västerås, död 1996.

Utrop:

500 kr

Såld:

900 kr

måndag 15 mars 2021
kl 18:19:41

Rolf Börjesson

Läs mer om Rolf Börjesson