KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12803028
*
nr 1280 3028
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 19:14:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 14:28:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Läs mer om Philippe de Rougemont
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa frankrike fransk franska franskt kvinna kvinnor olja oljemålning philippe de rougemont
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Läs mer om Philippe de Rougemont
nr 1280 3028
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 14:28:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Philippe de Rougemont
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.Läs mer om Philippe de Rougemont
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa frankrike fransk franska franskt kvinna kvinnor olja oljemålning philippe de rougemont
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



