KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658199
*
nr 1365 8199
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 67x75 cm
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:26:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 07:00:55
1
400 kr
7/12 19:58:45
2
350 kr
7/12 19:58:45
1
400 kr (Budbetjänt)
7/12 19:59:26
2
500 kr
7/12 20:21:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
nr 1365 8199
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 67x75 cm
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 07:00:55 | 1 | 400 kr |
| 7/12 19:58:45 | 2 | 350 kr |
| 7/12 19:58:45 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 7/12 19:59:26 | 2 | 500 kr |
| 7/12 20:21:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



