KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598407
nr 1459 8407
Paul Engdahl
(1888-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1940, stilleben. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:41:03
2/4 18:24:02
Paul Engdahl
Läs mer om Paul Engdahl