KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285299
nr 1628 5299
Olof Hermelin
(1827-1913), Sverige
Oljemålning, Lantbrukare, Signerad, daterad 1889, Olja på duk, 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:30:27
3.600 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)