KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046265

nr 1404 6265

Olavi Laine

(1922-1983), Finland

Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), Signerad, hamn. Olja på duk, 52x80cm, yttermått inklusive ram: 67x94cm

Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:44:17

Olavi Laine

Läs mer om Olavi Laine