KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299148
nr 1429 9148
Olavi Laine
(1922-1983), Finland
Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), Bymotiv. Signerad. Olja på duk, 60x80, yttermått inklusive ram: 74x95 cm
Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.
måndag 1 november 2021
kl 20:47:08