KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299148

nr 1429 9148

Olavi Laine

(1922-1983), Finland

Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), Bymotiv. Signerad. Olja på duk, 60x80, yttermått inklusive ram: 74x95 cm

Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.

måndag 1 november 2021
kl 20:47:08

Olavi Laine

Läs mer om Olavi Laine