KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929007
*
nr 1492 9007
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 20:02:51
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
nr 1492 9007
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk mÃ¥lare och grafiker, död 2014.Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



