KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036046

nr 403 6046

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), signerad och daterad 1938, pannå 46 x 55 cm

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 3 april 2006

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason