KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302046
nr 1630 2046
Maija Eliase
(1924-1991), Lettland
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -81. Olja på duk 65x72 cm, yttermått inklusive ram: 68x75
Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 juli 2024
kl 18:02:59
100 kr
150 kr