KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13877158

nr 1387 7158

Louis Zelig

(1894-1993), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 55x85, yttermått inklusive ram: 72x102 cm

Louis Zelig, född 1894 i Rumänien, död 1993, målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

måndag 29 mars 2021
kl 19:50:59

Louis Zelig

Läs mer om Louis Zelig