KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14401013
nr 1440 1013
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, änder, 32x44cm, yttermått inklusive ram: 47x58cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:32:40
20/12 15:19:33
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors