KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13855119
nr 1385 5119
Karl Cederberg
(1861-1904), Sverige
Oljemålning, Skogsbäck. Signerad, daterad -85. Olja på duk, 53x76 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
Karl Cederberg, svensk målare född 1861 i Linköping, död 1904 i Stockholm.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:36:20
22/3 18:31:20
Karl Cederberg
Läs mer om Karl Cederberg